VYŠETŘENÍ

Základem urologického vyšetření je anamnéza, fyzikální vyšetření a odběr moče k chemickému, mikroskopickému a kultivačnímu vyšetření.

Sonografii ledvin a močového měchýře provádíme vždy při podezření na komplikovanou uroinfekci. Spolehlivě prokazuje větší kameny, cysty, rozšíření pánvičky a kalichů při překážce v močových cestách.

Nativní rentgenový snímek ledvin ordinujeme při podezření na kontrastní kameny v močových cestách.

CT vyšetření ukazují morfologii dutého systému ledvin s větší přesností než sonografie.

U pacientů s opakovanými infekty je nutné endoskopické vyšetření dolních močových cest, které provádíme po odeznění akutního stádia a ve cloně antibiotik.

Urodynamické vyšetření slouží ke zjištění poruch funkce dolních močových cest. Skládá se z několika testů, které pacient podstoupí zpravidla v rámci jednoho ambulantního vyšetření. Jako první provádíme uroflowmetrii (močení do improvizovaného WC a následné vyhodnocení křivky, která zobrazuje průběh močení, počítačem). Poté vyšetření pokračuje plnící a mikční cystometrií, která spočívá v zavedení tenké cévky do močového měchýře a druhé cévky do konečníku. Přístroj měří tlakové parametry během plnění močového měchýře sterilní tekutinou. Cílem je zhodnocení všech měřitelných funkcí močového měchýře a močové trubice jak během plnění měchýře tekutinou, tak následně během močení.

ADRESA

Na Valech 4/289

Praha 6   160 00

ORDINAČNÍ DOBA

Pondělí - Čtvrtek 7:00 - 15:30

Pátek 7:00 - 13:00

Logo_androgeos_linka_bila.png
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube

© 2021 Androgeos, spol. s r.o.